קורס טוען רבני

טוענים רבניים - מיתוסים

לא מה שידעתם: טוען רבני - מקצוע מבוקש ורב תחומי

משרת טוען רבני היא הרבה יותר מאשר ייצוג בתיקים של דיני משפחה. מדובר במקצוע תורני המקביל לעריכת דין. המחסור העצום בטוענים רבניים, יחד עם המגמה של התחזקות בקרב ציבור שומרי תו”מ בהליכה לדיני תורה, תורמים לביקוש עצום לטוענים רבניים.

עבור רבים, המשרה של טוען רבני נקשרת משום מה בדיני משפחה וגירושין, על כל המשתמע מכך. אך למעשה מדובר במקצוע הטומן בחובו קשת רחבה של נושאים העוסקים בדיני ממונות, המקבילים לעולם התוכן של עריכת דין.
הטוען הרבני הוא מקצוע המשלב תחומי ידע תורניים ותחומי ידע משפטיים רבים. הטוען הרבני, הוא איש המקצוע הרשאי, בהתאם לחוקי מדינת ישראל ותקנות משרד הדתות, לייצג לקוחות מול בתי הדין הרבניים, בענייני סכסוכים ממוניים, בהליך דין תורה או בבוררות, וכן בענייני אישות. למעשה, תפקיד הטוען הרבני מקביל בעצם לתפקיד שממלא עורך הדין בבתי המשפט האזרחיים.

כמה לקוחות נזקקים לשירותים של טוען רבני? ע”פ ההערכות, כ-10,000 תיקים בשנה נערמים בבתי הדין הממשלתיים והדיונים הולכים ומתרבים בבתי הדין הפרטיים הפועלים בקהילות השונות בארץ. אך בעוד בישראל מספר עורכי הדין עומד על יותר מ- 50,000 עורכי דין למיליון נפש (!), מספרם של טוענים רבנים בישראל הוא זעום ביותר, ועומד על כ-200 טוענים רבניים בלבד, האמורים לשרת אוכלוסייה של כמיליון שומרי תורה ומצוות בישראל, המעדיפים לדון בדיני תורה, מגמה שב”ה הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות. לא קשה להעריך את הפוטנציאל העצום הכרוך בשוק המשווע לתוספת של טוענים רבניים.

ומה שווי של תיק ייצוג בבתי הדין הפרטיים והממשלתיים ע”י טוען רבני? ע”פ הערכות מקצועיות, הסכומים נעים בין 20,000 ₪ ל-100,000 ₪ בממוצע עבור כל תיק, כשהממוצע הוא  26,000 ₪ שכר חודשי.

“לפני שבאתי ללמוד בתורת המשפט במגמת טוענים רבניים, עלו במוחי בעיקר נושאים הקשורים לדיני משפחה”, מספר חיים, תושב מודיעין עילית, הנחשב כיום לטוען רבני מצליח מאוד בתחומו, “אך למעשה נתקלתי בעולם שלם של דיני ממונות ושולחן ערוך- חושן משפט, הנוגעים להיבטים רבים של בין אדם לחברו, עסקים, הסכמים ובוררויות”. חיים מסכם: “הבנתי עד כמה המשרה של טוען רבני אינה מוכרת לציבור”. כאמור, תודות לשיטת הלימוד הממוקדת והיעילה של מכון תורת המשפט,  בתוך עשרה חודשי לימוד בלבד ניתן לקבל תעודה ממשלתית של טוען רבני, הכוללת קורס לפרקטיקה והכוונה מליאה, עם כלים מעשיים, לייצוג בבתי הדין. זאת בנוסף לקורס שיווק מקצועי, המכשיר את התלמיד במכון לקדם ולשווק את עצמו בתחום הייצוג בבתי הדין.

אל תיתן לחששות שלך לעצור אותך. אתה יכול לייצג בביטחון ובהצלחה בכל בתי הדין!

למידע נוסף מלא פרטים ואנו ניצור עמך קשר בהקדם

מכתבים למערכת


ב”ה
לכבוד מורי ורבי היקר המכובד והנערץ כבוד הרב הגאון רבי יגאל מוניסר שליט”א.
ברצוני להודות לכם על כל השקעתכם בנו בהשקותכם אותנו מים חיים דברי תורה חכמים ומתוקים מדבש ונופת צופים

מודה לכם בפה מלא בשמי ובשם כל חברינו ומבשרכם שבעזרת השם יתברך ובה עברנו כל הבחינות (מלבד המסכמת בע”פ שטרם הייתה) והרבה גם בזכותכם והדרכתכם המעולה אין לי מספיק מילים להביע גודל הערכתי ותודתי והכרת הטובה שאני חש חב לכם…

יהי רצון שתהא משכורתכם שלימה מעם השם יתברך ותזכו להעמיד דורות ישרים של ת”ח יר”ש והגונים ויהא ש”ש מתאהב ומתקדש על ידכם עוד רבות בשנים לאורך ימים ושנים טובות ונעימות ותזכו שיפוצו מעינותיכם חוצה וימלאו כל משאלות לבכם הטוב והטהור לטובה ולברכה!
 
בהוקרה רבה,
ראובן בבייב

בס”ד
בעת הזאת לא אוכל לעצור מיליי, ומוכרחני להביע את גודל הערכתי למכון שלכם, כי ברוך ה’ זכיתי להיבחן על הלכות נדה אצל הגרי”מ שטרן שליט”א, וכעתה גם אז למדתי לעצמי [ללא מסגרת של כולל] – אבל ההבדל הוא עצום, כי ההספק שאני מספיק היום בשיטה שלכם הוא כמעט כפול ארבע ממה שהספקתי אז. [ואציין, שאני גם מספיק ללמוד את הגמ’ ומפרשים ופוסקים בפנים, ואת החזרות אני מתמקד בשיטה שלכם].
 
נ.ב. דיברתי עם מו”ח האדמו”ר מסאסוב שליט”א [שהוא בעצמו משמש כרב (מלבד אדמו”רותו) בקריית ישמח משה שבגני תקווה], וחקר אותי איך עובד השיטה, ואפשר לומר שממש יצא מכליו, והביע התפעלות מאוד גדולה, בתוך הדברים יצא לי משפט [אם כי אולי אסור לומר כן, אבל זה התפרצות של רגש דקדושה]: ‘כמדומני שהשנה וחצי שלמדתי את הלכות נדה היה ביטול תורה, כי אם אפשר ללמוד כמו שצריך בכמה חדשים, אז מה עשיתי במשך שנה ???
 
בברכה רבה,
יהודה ברנסופר
× היי! במה אוכל לעזור?