מאגרי מידע

מאמר מאת בוגר המכון טו"ר יהושע מלובצקי

אשה שעזבה את בית בעלה וגרה עתה בנפרד ממנו, האם היא יכולה לדרוש ממנו תשלום עבור המגורים שלו בדירה המשותפת של בני הזוג? והאם יש הבדל בין אם היא עזבה את הבית מיוזמתה או שהבעל הוציא אותה מביתה? והאם יש מקום להתחשב בבעל כשהילדים נשארו לגור בדירה? ומה קורה אם האשה השאירה רכב משותף והבעל השתמש בו לבדו ?

בבתי הדין נדונו מספר פעמים שאלות אלו, ושורש הדיון הינה בשתי סובבים עיקריים. 1, קניני שותפות ועקרונותיו, יישומו כשהשותף מחה מעיקרא, ובשאלת עת פירוק השיתוף. 2, הלכת עיקרון 'נהנה ומשתרשי' במקביל להלכת 'אוכל חסרונו'; וביחסיות הממונית כשהילדים נשארו בבית והאב צריך לפרנסם, ניתן לקזז את חלקם ועליו לשלם בחישוב יחסי את חלקו. זאת בנוסף לשיקלולי הנסיבות שגרמו לעזיבת האשה את הבית אם מחמת איסור הלכתי לפי הדין או מרצונה.

ובמקרה שהבעל השתמש ברכב שהאשה השאירה יש לצרף זווית נוספת בשאלת כוונת השימוש בו. והאם נעשה הסכם תקף בין בני הזוג מדין קנין דברים, סיטומתא ושאר דינים.

על שאלות אלו ועוד יש להתייעץ עם טו"ר מוסמך, מומחה לדיני משפחה, שיביא את התוצאות המרביות עבורך, תוך שירות אדיב, וזמין כדי שתעבור תקופה מורכבת זו עם גב חזק ולב שקט ורגוע.

טו"ר מוסמך

מומחה לדיני משפחה

יהושע מלוביצקי

054-84-324-17

office@yehoshua-rba.co.il

אל תיתן לחששות שלך לעצור אותך. אתה יכול לייצג בביטחון ובהצלחה בכל בתי הדין!

למידע נוסף מלא פרטים ואנו ניצור עמך קשר בהקדם